Tarptautinę džiazo dieną Lietuvos muzikos informacijos centras ir Lietuvos džiazo federacija kviečia švęsti klausantis 15 geriausių Lietuvos džiazo kūrinių, sukurtų 2019-2020 metais. Rinktinė „Note Jazz from Lithuania 2020“ – kiekvieno muzikiniam skoniui subalansuotas albumas, nuo šiandien visiems nemokamai prieinamas „mic.lt“ grotuve. 

„Note Jazz from Lithuania 2020“ – tai bendras Lietuvos džiazo federacijos ir Lietuvos muzikos informacijos centro leidinys, daugiausiai skirtas tarptautinei Lietuvos džiazo scenos sklaidai ir pristatymui. Pandemijai sujaukus planus rinktinę fiziniu formatu šį pavasarį pristatyti tarptautinėse muzikos sektoriaus mugėse, buvo sumanyta Tarptautinės džiazo dienos proga paleisti internetinę jos versiją „mic.lt“ grotuve. Rinktinės leidėjai tikisi, kad po karantino atsigavus kultūros renginių sektoriui, leidinio keliones bus galima tęsti ir įprastai – išleidus kompaktinę plokštelę su atlikėjus ir Lietuvos džiazo festivalius bei kitas organizacijas pristatančiu bukletu.

Šįmet siekiant patekti į naują džiazo rinktinę atvirame konkurse dalyvavo 46 Lietuvos džiazo kūrėjų ir grupių kūriniai. Juos albumui atrinko Lietuvos džiazo federacijos prezidentas Julijus Grickevičius, džiazo atlikėjas ir pedagogas Vytis Nivinskas, atlikėjas ir kompozitorius Adas Gecevičius, muzikos tekstų autorius Vitalijus Gailius ir Lietuvos muzikos informacijos centro projektų vadovė Radvilė Buivydienė. 

„Pandemija rinktinės pristatymą kartu su kelionėmis į svarbiausias muges perkėlė į kitus metus. Tačiau niekaip nepakeitė muzikos – dviejų organizacijų bendras darbas yra šių metų džiazo ir improvizacinės muzikos šeimyninė nuotrauka“, – šypsodamasis pasakojo J. Grickevičius.

Į naujausią albumą pateko kontrabosininkas Aurelijus Užameckis, vokalistės Viktorija Gečytė ir Viktorija Pilatovič, Daliaus Naujokaičio-Naujo, Jonathono Haffnerio ir Ado Gecevičiaus trio, Dmitrijaus Golovanovo ir Jano Maksimovičiaus duetas, Girmantė Vaitkutė ir Andrejaus Polevikovo trio, Leonardo Pilkausko „Birthday“ septetas su Rūta Gricajevaite, Liudas Mockūnas kartu su ispanų pianistu Agustí Fernándezu, Mindaugo Stumbro trio su Mindaugu Vadokliu, „Brave Noises“, „Katarsis4“, „CinAmono“, „Quark Effect“, „Reinless“ ir „The Schwings Band“.

Galimybę klausytojams užmegzti artimą pažintį su itin aktyvia Lietuvos laisvojo džiazo scena, likti nustebintiems garso eksperimentų ar jungčių su kitais žanrais, atrasti talentingas vokalistes, įdomius tarptautinius lietuviųinicijuotus muzikinius projektus arba būti nušluotiems galingo bigbendo skambesio, suteikė albumą finansavusi Lietuvos kultūros taryba. Šios rinktinės įvairovė siūlo drąsų pasivažinėjimą linksmaisiais Lietuvos džiazo kalneliais.

Grotuvo nuoroda:

https://www.mic.lt/lt/baze/dziazas/note-jazz-from-lithuania-2020/