Atrankos komisija

Šįmet atrankoje į naują džiazo rinktinę, kurią pirmąkart Lietuvos džiazo federacija ir Lietuvos muzikos informacijos centras organizavo drauge, dalyvavo 46 kūriniai – juos pateikė per Lietuvos džiazo 20 grupių ir atlikėjų. Kaip ir kasmet juos rinko iš skirtingų sričių ekspertų sudaryta komisija: LDF prezidentas Julijus Grickevičius, džiazo atlikėjas ir pedagogas Vytis Nivinskas, atlikėjas ir kompozitorius Adas Gecevičius, muzikos tekstų autorius Vitalijus Gailius ir LMIC projektų vadovė Radvilė Buivydienė. Po slapto balsavimo į naujausią albumą pateko 15 kūrinių: visi jie atstovauja skirtingus žanrus, mokyklas, grupes, kartas ir sudaro bendrą 2019-2020 metų Lietuvos džiazo muzikos paveikslą. 

Štai patekusių į rinktinę sąrašas:

Aurelijus Užameckis
„Brave Noises“
„CinAmono“
„DALIUS ADAS JONATHON“
Dmitrij Golovanov – Jan Maksimowicz
Girmantė ir A. Polevikovo trio
„Katarsis4“
Leonardas Pilkauskas
Liudas Mockūnas – Agusti Fernandez
„Mindaugas Stumbras Trio“ ir M. Vadoklis
„Quark Effect“
„Reinless“
„The Schwings Band“
Viktorija Gečytė
Viktorija Pilatovič

CD planuojame išleisti iki balandžio vidurio, ir jis išsyk pradės kelionę po muzikos muges, konferencijas ir kitus taškus, kuriems jis yra reikalingas:

✔️Balandį – į svarbiausią džiazo industrijos renginį jazzahead! Brėmene, Vokietijoje;
✔️Balandžio 30 d. CD pristatymas Pasaulinės džiazo dienos metu;
✔️Kartu su Lietuvos muzikos informacijos centro atstovais gegužės mėnesį rinktinė keliaus į muzikos inovatorių renginį „Classical:NEXT“ Roterdame; 
✔️Rugsėjį – į vieną svarbiausių džiazo renginių – Europos džiazo tinklo konferenciją Sofijoje.
✔️Abiejų organizacijų bus pristatyta didžiausioje pasaulio muzikos mugėje WOMEX, kuri vyks spalio 21-25 d. Budapešte, Vengrijoje.

Sveikiname laimėtojus ir kviečiame pasidalinti šia žinia, draugiškai pasidžiaugti rezultatu ant savo socialinių tinklų paskyros sienos.

Rinkinio leidybą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.