2022 m. spalio 19–23 d. Portugalijoje, Lisabonoje, vyko pasaulinė muzikos mugė WOMEX – vienas svarbiausių Europoje vykstančių „pasaulio muzikos“ (world music) profesionalų forumų. Šiemet WOMEX pirmą kartą vyko Lisabonoje, o antrą kartą iš eilės – Portugalijoje. Tai šurmuliuojanti mugė, kurioje dalyvavo 3100 muzikos profesionalų iš 113 šalių ir joje interesantus kvietė daugiau nei 260 stendų. Iš jų tai 676 įmonės iš 57 šalių, 1 150 renginių organizatorių, 660 leidėjų ir muzikos platintojų, 520 valstybinių, švietimo ir kitų institucijų,  940 „booking“ agentų, 840 vadybininkų, 340 gamintojų ir 230 žurnalistų, 280 atlikėjų. Taip pat  dalyvavo daugiau nei 60 muzikos kolektyvų, prisistačiusių septyniose scenose, buvo parodytas 21 įvairių Pasaulio šalių muzikantų gyvenimą iliustruojantis dokumentinis filmas, pasirodė 111 pranešėjų ir mentorių, o visą renginį transliavo dvi radijo studijos.

Sąlygas prisistatyti šioje mugėje suteikė ilgalaikis Lietuvos džiazo federacijos partneris Lietuvos Muzikos Informacijos centras. Lietuvos Etno džiazo  muziką komunikavo Lietuvos Džiazo Federacijos atstovas,  Pasaulio muzikos žinovas ir autorinės radijo laidos apie pasaulio  (world) muziką „Pasaulėja“ (LRT Klasika) vedėjas Robertas Kancius ir anksčiau dešimtmetį Lietuvos Džiazo Federacijai vadovavusi, o dabar projektų vadovė Solveiga Rusytė. Šie du patyrę, daug metų mugėję dirbę, komunikatoriai keturias dienas mugėje ir dvi dienas spec. renginiuose dalinosi Lietuvos etno džiazo scenos pasiekimais, mezgė naujus ryšius,  atnaujino senuosius gyvame kontakte. Renginių, festivalių ir klubų prodiuseriams, programų vadybininkams, media atstovams  buvo pristatyta ir išplatinta virš 200 vnt. kompiliacijos „Etno jazz from Lithuania“ kortelių su QR kodu klausymui, daugiau nei 70 kompiliacijų CD formate bei visi atsivežti autoriniai albumai. 

„Palyginus su keliais ankstesniais WOMEX, šiemet mus ypač nudžiugino dėmesys etninio džiazo muzikai – jis akivaizdžiai didesnis.  Širdį glostė pagyrimai, kad esame gerai pasiruošę, turime daug informacijos, su mumis lengva bendrauti ir dalintis informacija, o nuo  mūsų ir kitų Lietuvos stendo dalyvių leidinių gausos „lūžo stalai“.  Paruošėme Lietuvos etno-džiazo rinkinį „Etno Jazz From Lithuania“, kuriame pristatomi pavyzdiniai 2021-2022 metų Lietuvos džiazo kompozitorių etno-jazz kūriniai.  Rinkinį  patalpinome internetinėse klausymo platformoje Spotify.  Parengėme ir atspausdinome specialų leidinį – rinkinio kortelę kaip Lietuvos džiazo federacijos rekomendaciją su QR kodu vedančiu į Spotify platformą. Pasirinkome Spotify,  nes tai populiari ir kiekvienam lengvai prieinama platforma, be to iš kūrinio rinkinyje patogiai nuveda prie atlikėjo profilio ir kitų jo kurinių, kas itin patogu tolimesnei komunikacijai ir sklaidai.“  – komentavo projekto vadovė Solveiga Rusytė