Šiais metais Lietuvos džiazo federacija (LDF) 2021-2022 metų kūrinių atranką džiazo kūrinių rinkiniui patikėjo rinkos lyderiams iš Anglijos, Danijos, Lenkijos, Estijos ir Vokietijos. Tarptautinė komisija įvertino lietuvišką džiazą, kuris gali konkuruoti globalėjančiame muzikiniame kontekste. 

Pasak vieno iš ekspertų, garsiausio Jungtinės Karalystės džiazo klubo „Ronnie Scott‘s“ programos sudarytojo, reitinguoti kūrinius lengva nebuvo nes “puikus diapazonas, kokybė gana pastovi, todėl sunku palyginti vieną kūrinį su kitu”.

Buvusi Estijos džiazo federacijos prezidentė Kirke Karja dėkojo už kelionę po lietuvišką džiazą, teigdama jog “jūs turit tiek geros muzikos!”. 

Išgirsti ką apie lietuvišką džiazą mano užsienio ekspertai itin svarbu, nes jų įžvalgos įgalina LDF ieškoti būdų pasiekti platesnę džiazo mylėtojų auditoriją. 

Šiais metais, kompiliacija džiugina kūrinių įvairove, nuo laisvojo (free) džiazo, tradicinio džiazo, elektronikos, minimalizmo, svingo, roko, fusion, avangardo ir improvizacinės muzikos elementų. .

Naujausias “Jazz From Lithuania” kompaktinis diskas kartu su LDF delegacija,  reprezentaciniais ir tinklaveikos tikslais, jau pavasarį bus pristatytas didžiausioje džiazo mugėje jazzahead!, vėliau, 183 džiazo organizacijas vienijančioje Europos džiazo tinklo platformoje (EJN), mugėje WOMEX bei kituose tinklaveikos renginiuose. 

Kūrinius atrankai pateikė daugybė aktyvių džiazo atlikėjų gyvenančių ir kuriančių ne tik Lietuvoje, bet ir Ispanijoje, Prancūzijoje, Danijoje ir Nyderlanduose. Atrankoje dalyvavo daugiau nei pusšimtis kūrinių, o į rinkinį pateko 27 kūriniai.

Šis rinkinys, aprėpiantis džiazo rinkos naujoves, yra ne tik svarbi priemonė Lietuvos džiazo istorijai archyvuoti, bet ir vienas iš pagrindinių Lietuvos džiazo federacijos įrankių vietinei ir užsienio rinkai pristatyti muzikos naujoves bei padedantis kūriniams patekti į radijo stotis, apžvalgas bei renginių organizatorių akiratį. 

Lietuvos kultūros tarybos finansavimo dėka  dvigubas  LDF albumas pasirodys jau gruodžio mėnesį, o atrankoje daugiausiai balų surinkusi Laivo Troupe bus deleguojama į showcase (vitrinų) programos atranką prestižinėje jazzahead! mugėje pavasarį.

Lietuvos džiazo federacija siekdama įgyvendinti vieną iš organizacijos misijų – džiazo eksportą, šiais metais pirmą kartą, atrankos komisiją sudarė įtraukdama džiazo sričių ekspertus iš skirtingų sričių. Jais tapo džiazo klubų vadovai, kompozitorė, žurnalistė, skaitmeninio festivalio programos turinio sudarytojas, kultūros organizacijos tarybos narys. 

2022 metų, Lietuvos džiazo federacijos ekspertų komisija:

Paul Pace – garsiausio Jungtinės Karalystės džiazo klubo „Ronnie Scott‘s“ programos sudarytojas (Jungtinė Karalystė)

Nigel Slee – skaitmeninio organizacijos Jazz North programos turinio sudarytojas (Jungtinė Karalystė)

Kirke Karja – kompozitorė, atlikėja, buvusi Estijos džiazo federacijos prezidentė (Estija)

Lukas Bjørn Leer Bysted – renginių ir Supernova Jazz Blast festivalio organizatorius, muzikos grupių vadybininkas, džiazo asociacijos JAZZ9TUS tarybos narys (Danija)

Anna-Marie Schluifelder – renginių organizatorė, džiazo programų sudarytoja Bergson Kunstkraftwerk München, ilgametė Unterfahrt džiazo klubo programos sudarytoja (Vokietija)

Asia Pieczykolan – žurnalo Jazz Forum redaktorė (Lenkija)