Įvairiausiuose pasaulio kampeliuose balandžio 30 dieną minima tarptautinė džiazo diena šiemet improvizacijomis užlies ne tik Vilnių, bet ir Kauną, Klaipėdą, Trakus, Šiaulius bei Kėdainius. Koncertuos tokie žinomi šalies džiazo atlikėjai kaip Liudas Mockūnas, Artūras Anusauskas, Juozas Milašius, Dainius Pulauskas, Olegas Molokojedovas, Valerijus Ramoška ir daugelis kitų. Į programą įsijungs ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas, Klaipėdos džiazo orkestro combo grupė, Lietuvos kariuomenės orkestras. Dauguma renginių bus nemokami.

 

„Džiazo diena mums yra ypatinga šventė – tai ne tik mūsų pripažintų meistrų pasirodymai, bet ir kvietimas visiems, neabejingiems muzikai, atsiverti impovizacijai ir suteikti kasdienybei daugiau kūrybos ir naujų galimybių“, – sako Lietuvos džiazo federacijos prezidentė Solveiga Rusytė. Jos teigimu, būtent todėl federacijos renginiai balandžio 30 dieną bus nemokami.

 

Tarptautinei džiazo dienai skirti renginiai Vilniuje prasidės vidurdienį V.Kudirkos aikštėje. Čia 12 val. Lietuvos kariuomenės orkestras visiems susirinkusiems pristatys koncertą „Swing-Sing-Swing!“. Net pusšimtį atlikėjų šiam pasirodymui subursiantis kolektyvas žada gerą nuotaiką – publika niekuomet nelieka abejinga džiazo klasikai, o ypač svingui, tad skambės šio žanro klasikų – kompozitorių Glenno Millerio, Beny Goodmano, Irwingo Berlino ir kitų kūriniai.

 

12 val. sostinės Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato kiemelyje muzikuos Giedrė Kilčiauskienė ir Andrej Polevikov, o 15 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įvyks jos dėstytojų ir studentų koncertas.

 

19 val. koncerte salėje „Piano.lt“ pasirodys žinomi džiazo pianistai, pristatysiantys solines programas fortepijonui: Artūras Anusauskas, Egidijus Buožis, Olegas Molokojedovas, Vytis Smolskas, Lietuvos teatro ir muzikos akademijos studentai Richardas Banys ir Edgar Sabilo.

 

Menų fabrike „Loftas“ 20 val. vyksiantis koncertas pristatys džiazo muzikos įvairovę: pasirodymą pradės Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas, pratęs Klaipėdos džiazo orkestro combo grupė, vėliau prisijungs „D’pendent ensemble“ ir vainikuos eksperimentinio džiazo grupė „Sheep got waxed“.

 

20 val. į programą įsilies ir sostinės Pylimo gatvėje įsikūręs klubas-baras „Paviljonas“, kur lauks ne tik pasaulio džiazo žvaigždžių koncerto transliacija iš Paryžiaus, bet ir Liudo Mockūno bei jo mokinių koncertas, Virgilijaus Juto, Vytauto Pilibavičiaus ir Roberto Vilčinsko pasirodymas, po to seks džiazo improvizacijų sesija. Įėjimas į visus šiuos renginius sostinėje – nemokamas.

 

Šį vakarą džiazui paskirs ir Rūdninkų knygynas: čia skambės lietuviško „jazz noise“ legendos Juozo Milašiaus muzika – įėjimas į šį renginį bus su bilietais: vietų skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija.

 

Kauno „PuntoJazz palėpėje“ nemokamame koncerte 19 val. pasirodys Muzikos akademijos džiazo katedros studentai, dėstytojai ir vakaro svečiai. Tuo pat metu Kauno menininkų namuose koncertuos L.Mockūnas (įėjimas su bilietais).

 

Džiazo mėgėjų Klaipėdoje 15 val. Pilies uoste lauks meninės-floristinės instaliacijos „Jazz“ atidarymas. 16 val. Atgimimo aikštėje prasidės jaunųjų džiazo talentų koncertas. 21 val. į „The Yrinauders trio“ koncertą ir jam sesiją pakvies klubas „Kaštonas“. Šiauliečius 19 val. džiazuoti „Polifonijos“ salės prieigose kvies kolektyvas „Jazzday trio“ – po šio pasirodymo lauks „jazzoteka“ su DJ Seniu.

 

Tą pačią dieną Trakuose džiazas užlies sveikatinimo ir poilsio parką „Slėnis“. Čia į nemokamą koncertą 18 val. kviesjaunieji džiazo talentai – Vilniaus kolegijos studentų grupė „TribalVibe“,džiazo kvintetas „Made in 234“, „Beatles‘n‘Jazz“ ir Valerijus Ramoška, Dainiaus Pulausko džiazo kvartetas ir Kristina Svolkinaitė, grupė„Road Band“, vėliau seks improvizacijų sesija.

 

Jau trečius metus prie džiazo dienos renginių prisijungs Kėdainiai. 15 val. šio miesto muzikos mokykloje įvyks edukacinė programa-paskaita apie džiazo istoriją, po jos – šios mokyklos bigbendo koncertas. 19.00 val. Kėdainių senamiestyje pasirodys „Broma Jazz Orchestra“. Renginiai nemokami.

 

Balandžio 30-ąją tarptautine džiazo dieną Jungtinių tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO oficialiai pripažino 2011 m. lapkritį, siekdama pabrėžti džiazo muzikos vaidmenį sujungiant žmones įvairiuose pasaulio kraštuose, pripažinti džiazą universalia kalba.

 

Lietuvos džiazo federacija vienija džiazo kūrėjus, atlikėjus, kritikus ir organizatorius. Federacija organizuoja koncertus, atstovauja nariams Lietuvoje ir užsienyje, bendradarbiauja su tarptautinėmis organizacijomis, kuria terpę džiazo muzikai ir kultūrai propaguoti.

Daugiau informacijos apie UNESCO ir Jungtinių Tautų minimą Tarptautinę džiazo dieną: http://www.unesco.org/new/en/jazz-day, jazzday.com.

Renginių programa

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos džiazo federacija, El. paštas: info@jazzlt.lt