Bremenas2015 506

Jazzahead 2015

2016 m. balandžio 20 -24 dienomis Bremene, Vokietijoje vyks pati svarbiausia džiazo bendruomenei, pasaulinė džiazo muzikos mugė „Jazzahead“. Lietuvos džiazo federacija ketina joje dalyvauti ir atstovauti Lietuvos džiazą jau trečią kartą.

Pasaulinė džiazo muzikos mugė „Jazzahead“ Bremene – šiuo metu pati svarbiausia pristatymo platforma Lietuvos džiazo bendruomenei. Tai didžiausias tokio formato džiazo įvykis Europoje. Per keturias dienas mugėje apsilanko per 7000 pasaulio agentūrų, federacijų, įrašų kompanijų, leidinių, portalų ir žiniasklaidos atstovų, eksponuojančių ir konkrečių šalių džiazo aktualijas ir pavienių organizacijų veiklos sritis. Tai aktuali scena, kurioje vienu metu vyksta ne tik mugė, tačiau ir koncertai, specialūs pasirodymai, konferencijos. Dalyvavimas muzikos parodoje „Jazzahead“ – testinis projektas, siekiant eksponuoti šalies džiazo kultūros pasiekimus ir eksportuoti Lietuvos džiazo kultūrą tarptautinėje erdvėje. Lietuvos stendas parodoje atstovauja daugelį šalies džiazo srities aspektų: teikia informaciją apie atlikėjus, leidybines įmones, festivalius ir jų veiklą, kitas ryškias iniciatyvas. Tai efektyvus žingsnis plečiant tarptautinį bendradarbiavimą bei didinant ir plečiant šalies džiazo matomumą ne atskiromis, pavienėmis iniciatyvomis, tačiau didžiausioje šio žanro atstovus vienijančioje džiazo parodoje. Džiazo muzika nėra komercinė, todėl ją kuriantys ir atliekantys muzikai, organizatoriai dažnai nėra pajėgūs savarankiškai pristatyti savo kūrybą didelėse muzikos parodose.

Bremenas2015 527

Jazzahead 2015

Parodoje LDF dalyvauja jau trečią kartą. Dalyvavimas parodoje konstruoja tęstinį ir sistemingą Lietuvos džiazo portretą tarptautiniame lygmenyje ir leidžia aktyviai kurti ryšių sistemą (networking) su festivaliais, koncertų organizatoriais, užsienio agentūromis, sąjungomis ir federacijomis, leidiniais, atlikėjais.   Lietuvos džiazo federacija rengia stendą, kuriame be dalomosios medžiagos bus teikiama tiesioginė informacija, vyks kontaktų mainai,  platinami įrašai muzikos eksporto skatinimo tikslais, tame tarpe naujausias Lietuvos džiazo federacijos parengtas leidinys -CD rinkinys-kompiliacija „Jazz From Lithuania“.